top of page

Najnowsze osiągnięcia podane są na stronie imternetowej szkoły: zolkiewski.siedlce.pl

Wybrane osiągnięcia naszych uczniów w roku szk. 2017/2018

Olimpiada Języka Rosyjskiego - Katarzyna Hancharova i Anna Mirashnichenka - udział w drugim etapie Olimpiady, etapie okręgowym. Katarzyna Hancharowa - X m-ce w eliminacjach okręgowych.

Międzynarodowe zawody klasyfikacyjne „Zaślubiny z morzem” w strzelaniu z broni pneumatyczne - Puck, 9- 11 lutego 2018r.
Dobrze zaprezentowali się tam zawodnicy siedleckiego “Dragona”. Wśród nich były dwie uczennice naszej szkoły.

W konkurencji 10m Pistolet pneumatyczny 60 strzałów – juniorka Kinga Kowalik z klasy z klasy III d zajęła 1 miejsce oraz w finale tej konkurencji stanęła na najwyższym stopniu podium. W konkurencji 10m Karabin pneumatyczny 60 strzałów – juniorka Gabriela Michalska  z klasy II c zakończyła zmagania na 4 pozycji a w finale stanęła na najniższym stopniu podium.

23 luty 2018r.

Nasi uczniowie odnieśli sukces w XXVII Ogólnopolskim Turnieju Sztuki Recytatorskiej i Poezji Śpiewanej  “Kamień Wiary”. Uczennica klasy I a Izabela Karbowiak z akompaniatorem Bartoszem Piechem uczniem klasy I B  wyśpiewała III nagrodę w kategorii poezji śpiewanej. W tym samym konkursie w kategorii recytatorskiej Izabela Karbowiak dostała wyróżnienie.

07.02.2018 odbył się drugi etap tegorocznej edycji Konkursu Wiedzy Realioznawczej o Krajach Niemieckiego Obszaru Językowych “Dreimal Deutsch”, do którego zakwalifikowała się też nasza szkoła. Drużyna w składzie : Dagmara Brzyska, Michał Osiński, Igor Sadokierski, Cezary Kubuj  uplasowała się na wysokim, drugim miejscu, co jednocześnie zapewniło reprezentantom naszej szkoły awans do etapu finałowego, który odbędzie się 19 kwietnia w Instytucie Germanistyki.

W dniach 04.-09.12.2017 r. w Instytucie Języka Rosyjskiego im. A. S. Puszkina odbyła się XV Międzynarodowa Olimpiada Języka Rosyjskiego dla uczniów zagranicznych szkół. Wzięło w niej udział 150 uczestników z 28 krajów. Polskę reprezentowała 7-osobowa grupa uczniów,  wśród których była uczennica naszej szkoły Justyna Paciorek z kl. 2b.

16 listopada 2018r.  na III Międzyszkolnym Konkursie ”Mistrz Czytania” organizowanym przez Samorządowe Centrum Doradztwa i Doskonalenia Nauczycieli w Siedlcach uczennica z kl.  II b Dominika Sobiesiak zdobyła II miejsce, a Julia Kowalczyk kl. III e została wyróżniona.

Werdyktem Komisji Artystycznej XXVII Spotkań Recytatorów i Śpiewających Poezję ZADUSZKI nasza uczennica Izabela Karbowiak z klasy I a w kategorii poezji śpiewanej zajęła III miejsce oraz w kategorii recytatorskiej II miejsce. Komisja wyróżniła także recytację Mikołaja Sobieszczańskiego – ucznia klasy IIb.

16 listopada 2017r.

Julia Kowalczyk  z klasy III e zajęła III miejsce

w XV KONKURSIE RECYTATORSKI POEZJI I PROZY KAROLA WOJTYŁY – JANA PAWŁA II Słowo – dar i tajemnica.

13 listopada 2017r.

W VI Siedleckim Teście Historycznym „Droga Polaków do Niepodległości 1768- 1918” w kategorii drużynowej II miejsce zajęła nasza szkoła - IV Liceum Ogólnokształcące im. Hetmana Stanisława Żółkiewskiego w Siedlcach.

Sukces naszego ucznia Michała Radkowskiego w Konkursie E{x}plory.

Fundacja Zaawansowanych Technologii – organizator Konkursu Naukowego E{x}plory przyznała Michałowi Radkowskiemu i Michałowi Żmijewskiemu akredytację uprawniającą do reprezentowania Polski w konkursie MILSET Expo-Sciences Europe, który odbywa się 16-22 lipca 2018 r. w Gdyni.

Uczniowie wykonali projekt naukowy Beehive Net pod kierunkiem Pani Doroty Kosteckiej i Pana Włodzimierza Michalaka.